5 comments on “FOTOKOPİ DEĞİL DOĞAL OLUN!

  1. Bu durumdan hem şirketler hem de adaylar acı çekmektedir. İki taraf arasında kalan ik ise zor seçimlerle karşı karşıya kalabiliyor, bir yandan patron/müdür tarafından iletilen talebi yerine getirmeye diğer yandan da adayın uygunluğunu anlamaya çalışıyorlar. Aday için ise sizin yazdığınız gibi “Belki o işe en uygun aday siz olmanıza rağmen modern mülakat teknikleri adı altında yapılan mülakatlar sizi ilk başta eleyebilmektedir.”

    Bu noktada şirketler birinci sırada işçi bulma sitelerine güvenmektense daha geleneksel yöntemleri tercih edip hali hazırdaki çalışanlarından çevrelerini araştırıp cv bulmalarını talep etmektedir.

  2. Anlattiklariniz cok guzel ancak toplumumuz bunu onemsemiyor. Bunun acisini cekmis ve hala ceken biri olarak gercekten cok zor bir durum. Hele ki ozel sektor de. Suan icin devlete donmus ve beklmekteyim. Dogal ve farkli olmaktan da vazgecemiyorum.

  3. Ağzınıza sağlık, çok güzel yazmışsınız ama siyasette,eğitimde olduğu gibi iş hayatında da sorgulayan insanı sermaye sahipleri istemiyor olsa gerek. İnsan kaynakları sorgulama potansiyeli olan, düşünen fikir üreten insanları daha baştan eliyor çünkü…operasyonel elemanlar sermaye sahipleri için daha yönetilmesi kolay bence…

    Bu nedenle standart, birbirine benzeyen personeller çalışıyor şirketlerde ve bu personellerin özel hayatlarıda birbirinin aynısı aslında. Özel sektör yeni olan herşeye kapalı, tıpkı siyaset ve eğitim sistemimizin olduğu gibi.

    Sonuç olarak türkiyeden steve jobslar çıkmıyor çıkamıyor….

  4. bravo..beyninize sağlık olsun..söyledikleriniz 1-1 yaşadıklarımla örtüşüyor..vstlin uçan ceo su seçilen zat hakkaten uçtuğu için şirketden uçuruldu.ihbar yoluyla.yerine ihbar edenler gecti.rolu iyi yaptılar.koltuğu kaptılar..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s